ابزارهای SEO

(Search Engine Optimization)SEO  به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که باید مطابق با قوانین و مقررات موتور های جستجو برای  یک سایت انجام شود. که به  مجموعه این فعالیت ها، اقدامات بهینه سازی گفته می شود. 

از منظر بازاریابی و کسب وکاری و به به زبان ساده  SEO یعنی اینکه چه کنیم که سایت ما از نظر موتورهای جستجو  امتیازهای لازم را بدست آورد به نحوی که در مقایسه با رقبا بهتر باشیم.

مجموعه اقداماتی که باید برای SEO انجام شود به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود. 

مجموعه اقداماتی که باید در داخل سایت انجام شود.(On-Site SEO)

به این اقدامات On-Page SEO نیز گفته می شود و شامل کارهایی است که به منظور بهینه سازی باید روی عناصر سایت انجام شود. مانند:

 • متا تگ ها
 • متن جایگزین تصاویر
 • عدم وجود محتوای تکراری
 • بهینه سازی تصاویر
 • سرعت صفحات
 • آدرس های قانونی
 • آدرس های  ارجاع
 • لینک سازی داخلی

موضوعات On-Page SEO بسیار زیاد هستند که در زمان طراحی و ساخت وب سایت و همچنین تولید محتوا برای سایت باید رعایت شوند.

اقداماتی که باید در خارج از سایت انجام شود.(Off-site SEO)

به این اقدامات Off-Page SEO نیز گفته می شود و مجموعه اقداماتی است که باید در خارج از سایت انجام شود تا اعتبار سایت و بازدید سایت افزایش یابد. برخی از این اقدامات عبارتند از:

 • لینک گرفتن از دیگر سایت های معتبر
 • جلوگیری از لینک های اسپم
 • فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • نوشتن مطلب در سایت های دیگر(Guest Blogging)
 • گرفتن رپورتاژ

خدمات سئو نیکا پرداز

ابزار های SEO شرکت نیکاپرداز 

فعالیت های مرتبط با SEO بسیار گسترده است و کار طاقت فرسا و زمانبری هست  و نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد. بخش زیادی از این فعالیت ها باید به صورت دستی انجام شود. ابزارهای زیادی توسط شرکت های مختلفی  تهیه شده است که در SEO کمک کند و زمان کار را کاهش دهد. بیشتر این ابزارها مشمول هزینه های ماهیانه بالایی است که امکان تامین آن برای همه سایت ها و شرکت ها میسر نمی باشد.

شرکت توسعه فنآوری نیکاپرداز به منظور تسریع در فعالیت های SEO و کاهش هزینه  سایت ها، ابزارهایی را طراحی و پیاده سازی نموده است که برخی از آنها عبارتند از:

پیدا کردن کلمات کلیدی( NikaPro KeyFinder)

با استفاده از این ابزار می توان کلیه کلمات کلیدی مرتبط با یک زمینه کاری را استخراج کرد و به ازای هر کلمه می توان دید که  تعداد صفحاتی که موتور جستجوی گوگل برای آن کلمه می یابد چیست. به ازای هر کلمه یافت شده می توان وضعیت رشد و جستجوی آن را در گوگل ترند مشاهده نمود. همچنین می توان 10 رقیب اول در موتور جستجوی گوگل که آن کلمه استفاده کرده اند چه کسانی هستند.

تحلیل کلمات کلیدی رقبا

در این ابزار به ازای هر رقیب می توان استخراج کرد که از چه کلماتی استفاده کرده اند ولیست آن را استخراج نمود.

ابزار جای کلمه(NikaPro Keywords Monitoring)

این ابزار یک ابزار مانیتورینگ کلمات کلیدی شما در موتور جستجوی گوگل است و به ازای هر کلمه کلیدی روند تغییرات آن کلمه کلیدی را در موتور جستجوی گوگل به صورت نموداری نشان می دهد. به عنوان مثال برای یک کلمه کلیدی مانند “طراحی سایت” مشخص می کند که سایت شما در حال حاضر در نتایج گوگل لینک چندم است. 10 روز قبل چندم بوده است. و جایگاه شما بهتر شده است یا بد تر.

ابزار حسابرسی سایت( NikaPro SEO  Auditing)

از این ابزار برای بررسی و ضعیت on-page SEO سایت استفادده می شود. این ابزار کلیه صفحات سایت را مورد بررسی قرار می دهد و مشکلات صفحات مانند اشکالات متاتگ ها، تصاویر، لینک های شکسته و عمق زیاد DOM و … را بررسی و نتایج را گزارش می دهد.

 مشاوره در زمینه SEO یکی دیگر از خدمات شرکت نیکاپرداز برای سایت ها و کسب و کارها می باشد. جهت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.