بازار چه آنلاین بازارگیت

  • عنوان پروژه: بازارگیت
  • کارفرما: بازارگیت
  • نوع پروژه:بازار آنلاین کالا
  • محل اجرا:ایران
  • مدل پروژه: Marketplace
  • بستر تولید: NiCommerce Framework
  • روش تولید: طراحی و تولید سفارشی
  • آدرس سایت:bazargate.com
  • وضعیت: درحال بهره برداری

بازارگیت یک بازارچه آنلاین خرید و فروش کالا می باشد و فروشندگان متعددی می توانند در آن فعالیت کنند. زمینه کاری این بازارچه بیشتر در حوزه پوشاک و لوازم آریشی و بهداشتی می باشد. فروش کالا در این بازارچه به صورت غیر متمرکز انجام می شود. بدین معنی که هر فروشنده در آن می تواند کالاهای خود را در دسته هایی که اجازه فروش آن را دارد، تعریف نموده و ویژگی های آن را تعریف نموده، قیمت گذاری کرده و آن را جهت انتشار در بازارچه فعال نماید. مدیر سیستم پس از بررسی، کالای مورد نظر را منتشر نموده و در سایت فروش در دسترس خریداران قرار می گیرد.

این پروژه دارای چارچوب نرم افزاری بسیار قوی بوده و از پلتفرم بازارساز NiCommerce برای راه اندازی آن استفاده شده است. تسهیم فاکتور مشتری بین فروشندگان، ارسال مشارکتی، تعیین روش های ارسال و تنظیم زمان آماده سازی سفارش در سطح کالا برخی از ویژگی های این پروژه می باشد که بر اساس قابلیت های پلتفرم در این پروژه مورد استفاده قرار گرفته است.

در حال حاضر این پروژه در حال بهره برداری است و برخی تامین کنندگان کالا در آن محصولات خود را به فروش می رسانند.

فراخوانی سرویس های خارجی و یکپارچه شدن سیستم با تامین کنندگان خدمات مرتبط مانند پست و پیک بطور کامل امکانپذیر می باشد.

در این سیستم امکان برگزاری جشنواره های فروش در مناسبت های مختلف وجود داشته و فروشندگان می توانند محصولات خود را در جشنواره های تعریف شده عرضه نموده و میزان فروش خود را افزایش دهند.

تعریف سایر سیاست های ترویج فروش، مانند کپن تخفیف، اعتبار خرید و مدیریت اعتبار برخی دیگر از قابلیت هایی می باشد که به بواسطه پلتفرم NiCommerce در این سیستم مورد بهره برداری قرار گرفته است.

به توجه با قابلیت های پلتفرم NiCommerce کلیه صفحات طراحی شده به صورت کاملا داینامیک بوده و از امکانات صفحه ساز پلتفرم برای این پروژه استفاده شده است. نکته قابل ذکر دیگر در این پروژه این است که برای کلیه صفحات می توان نسخه های موبایل، دسکتاپ و تبلت را به صورت جداگانه و مستقل طراحی نمود و در زمان اجرای برنامه، بر اساس دیوایس کاربر، نسخه مناسب وی به صورت اتواتیک رندر شده و نمایش داده می شود.

مجله بازارگیت

یکی دیگر از قابلیت های دیگر پلتفرم که در این پروژه مورد استفاده قرار گرفته است سیستم تولید محتوای آن است که با استفاده از آن می توان بک وب لاگ و مجله کامل را راه اندازی نمود. در سیستم تولید محتوای پلتفرم، می توان نویسندگان متعددی را به صورت دورکاری استخدام نمود و مطالب مشخصی را به آنها تخصیص داد تا درباره آن بنویسند. پس از اتمام کار ، مطلب نوشته شده، توسط سردبیر مورد بررسی قرار می گیرد و موارد مربوط به SEO آن نیز توسط متخصصان مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت مطلب نهایی منتشر می گردد. قیمت گذاری و ارزش مطلب نوشته شده نیز توسط سردبیر قابل تعیین است و در نهایت حق الزحمه نویسندگان به صورت اتوماتیک محاسبه خواهد شد.