پروژه بازار مواد غذایی و سوپرمارکتی ایتالیا

  • عنوان پروژه: unbama
  • کارفرما: unbama
  • نوع پروژه:بازار آنلاین کالا و خدمات
  • محل اجرا:ایتالیا
  • مدل پروژه: Marketplace
  • بستر تولید: NiCommerce Framework
  • روش تولید: طراحی و تولید سفارشی
  • آدرس سایت:unbama.it
  • وضعیت: درحال بهره برداری

یک پروژه کاملا ایرانی که در اروپا اجرا شده است. این پروژه به صورت یک marketplace طراحی و پیاده سازی شده و حدود ۳ سال از راه اندازی آن می گذرد. این پروژه در واقع یک استارتاپ است که فاز اول آن در کشور ایتالیا به اجرا در آمد و در آن محصولات ایرانی در اختیار مصرف کنندگان ایرانی و غیر ایرانی قرار گرفت که خوشبختانه نتایج بسیار خوبی از آن حاصل شد.

چشم انداز این پروژه 5 ساله است و قرار است محصولات ایرانی را در کل اروپا به صورت آنلاین عرضه نموده و به دست هموطنان ایرانی و کلیه مشتریانی که محصولات ایرانی را می پسندند، برساند. شروع پروژه با مصولات سوپر مارکتی است و رفته رفته محصولات دیگری در این بازار عرضه می گردد.

این پروژه با استفاده از زیرساخت بازارساز نیکامرس(NiCommerce) طراحی و پیاده سازی شده است و از منظر قابلیت های نرم افزاری قابل رقابت با نمونه های جهانی بوده و حتی در مواردی دارای امکانات خاص و بیشتری می باشد.

این پروژه از LBS به طور کامل پشتیبانی می کند و کاربران می توانند بر اساس موقعیت جغرافیایی خود، محصولات نزدیکترین فروشندگان به خود را مشاهده و خرید نمایند. البته این بدان معنی نیست که کاربر نمی تواند از سایر فروشندگان خرید انجام دهد و در پر کردن سبد خرید هیچ محدودتی وجود ندارد.

فروشندگان در سطح محصول، بر بسیاری از پارامترها مانند روش ارسال، تخفیف، مدت زمان آماده سازی، زمانبندی ارسال و ... دسترسی دارند و می توان بر اساس ظرفیت های خود، تنظیمات لازم را انجام دهند.

این پروژه یک نمونه موفق از پروژه هایی است که با استفاده از دانش و تجربیات کارشناسان و نیروهای فنی شرکت توسعه فناوری نیکاپرداز با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و مطابق با استاندارهای امنیتی نرم افزارهای بزرگ مقیاس و سازمانی طراحی و تولید شده است. زیرساخت نرم افزاری شرکت نیکاپرداز از شبکه های پرداخت بین المللی پشتیبانی کرده و امکان پرداخت های بین المللی از طریق ویزا و مستر کارت را به صورت آنلاین فراهم نموده است.

توانایی پاسخگویی به تعداد درخواست همزمان بالای کاربران و قابلیت مقیاس پذیری زیرساخت در زمان ترافیک بالا و مدیریت بار(load) برخی از ویژگی های نرم افزاری این پروژه می باشد که ناشی از یک نگاه معماری قوی در توسعه نرم افزار و آینده نگری است که در برنامه های توسعه این پروژه قرار دارد. برنامه های آتی و توسعه ای این پروژه پس از طی مراحل امکان سنجی و راستی آزمایی به صورت تدریجی به عنوان خدمات و سرویس های جدید، در این استارت آپ ارائه خواهد شد.