راه اندازی بازار آنلاین

بازار، فضایی است که در آن تعدادی فروشنده اقدام به عرضه و فروش محصولات خود می کنند. تعداد محصولاتی که در یک بازار عرضه می شود و همچنین تنوع آنها و تعداد فروشنده هایی که در آن فعالیت می کنند گستردگی بازار را نشان می دهد. هرچه تنوع کالا در یک بازار کمتر و فروشنده های آن نیز محدود تر باشند یک بازار تخصصی را شکل می دهند و در صورتی که محدودیتی در تنوع کالا و فروشنده ها وجود نداشته باشد بازار های عام تری شکل می گیرد.

می توان یک بازار سنتی را که اصطلاحا از نوع brick-and-mortar می باشد را بطور کامل در فضای آنلاین به شکل click-and-mortar راه اندازی نمود به نحوی که تعداد نامحدودی فروشنده بتوانند در آن فعالیت نموده و تعداد نامحدود و متنوعی کالا یا خدمت در آن عرضه گردد. نکته ای که در اینجا حائز اهمیت می باشد این است که چگونه و با چه ابزاری چنین بازارهای آنلاینی را، راه اندازی کنیم که بتوان هم فروشندگان و هم کالاها و هم امور مالی و هم امور مربوط به خرید و پردازش سفارشات و لجستیک و حمل و نقل را و ... را بدون اشکال و مغایرت، مدیریت نمود و از همه مهمتر، این ابزار، از منظر طراحی و معماری نرم افزار آنچنان قدرتمند باشد که بتواند پاسخگوی تعداد زیادی فروشنده و خریدار بوده و از دسترس خارج نشود.

بنابراین راه اندازی یک بازار آنلاین کار ساده ای نیست و مشکلات و موضوعات بسیار پیچیده ای داشته که لازم است در زمان طراحی و تولید زیرساخت های نرم افزاری به آنها پرداخته شده باشد که در زمان اجرا، صاحبان کسب و کار و همچنین مالکان بازار را با مشکل مواجه نساخته و کسب و کار آنها را با ریسک های مختلف مواجه نسازد.

یکی از افتخارات شرکت نیکاپرداز طراحی و تولید زیرساخت نرم افزاری لازم برای راه اندازی هر نوع بازار آنلاین کالا و خدمات یا هیبرید (کالا وخدمات در کنار هم) با هر ابعادی می باشد. ابزار ایجاد بازار آنلاین نیکامرس مطابق با آخرین تکنولوژی ها و استانداردهای روز دنیا و با زبان برنامه نویسی Java و بر اساس الگوهای معماری سازمانی طراحی و تولید شده است که طراحی و تولید آن نزدیک به 5 سال به طول انجامیده است. این محصول نرم افزاری کلیه تست های امنیتی و کارایی را پاس نموده و یک محصول قابل اتکا می باشد و نمونه ای از آن در کشور ایتالیا در حال اجرا و بهره برداری می باشد.

این محصول می تواند به عنوان یک محصول زیرساختی در کشور مورد استفاده کسب و کارها قرار گرفته و قابل رقابت با محصولات مشابه جهانی بوده که می تواند در بحث صادرات نرم افزار مورد حمایت قرار گیرد.

در صورتی که شما صاحب یک کسب و کار یا یک ایده کسب و کاری نوپا (startup)هستید و قصد راه اندازی یک بازار آنلاین را دارید، قبل از هر اقدامی با کارشناسان ما در ارتباط باشید. تلاش ما بر این است که تجربیاتی را که طی این سالها در زمینه راه اندازی بازارهای آنلاین کسب نموده ایم را در اختیار شما قرار داده و ریسک های کسب و کار شما را کاهش دهیم.