سیستم چند فروشندگی مشارکتی

علی رغم آنچه در ظاهر تصور می شود، راه اندازی یک کسب و کار آنلاین کار راحتی نیست و چالش ها و مشکلات فراوانی را بخصوص در بخشهای اجرایی و تبلیغات به همراه دارد که می تواند بسیار پرهزینه باشد.تهیه یک سیستم فروش آنلاین و راه اندازی ابزار فروش در چارچوب یک وب سایت فروشگاهی تنها بخشی از یک پروژه کسب و کار آنلاین بوده که کامل و جامع و بهینه بودن آن بسیار هم مهم است. اگر بخواهیم مراحل راه اندازی را به صورت کلی و خیلی خلاصه نام ببریم، این مراحل به شرح زیر است.

 • تهیه ابزار مناسب و طراحی و پیاده سازی سیستم و وب سایت فروش
 • تامین کالا، انبارداری و مدیریت موجودی
 • عکس برداری از محصولات، تولید محتوا و ورود اطلاعات محتوا و اطلاعات محصولات در وب سایت
 • انجام اقدامات لازم جهت دیده شدن، شامل SEO، تبلیغات در فضای آنلاین و آفلاین و ....
 • مدیریت سفارشات، بسته بندی، لجستیک و ارسال سفارشات
 • پشتیبانی کسب و کار و مدیریت ارتباط با مشتریان
 • نگهداری و پشتیبانی فنی وب سایت فروش آنلاین

همانظور که اشاره شد این مراحل خیلی کلی و مختصر می باشند، هر کدام از مراحل فوق جزییات بسیاری دارند که نیاز به تشریح و یادگیری در قالب دوره های آموزشی دارد که در این مطلب قرار نیست به آنها پرداخته شود.

کسب و کارهای بزرگ و متوسط به ناچار کلیه مراحل فوق را در چارچوب یک پروژه کامل برنامه ریزی و اجرا می کنند. ولی انجام کلیه موارد فوق ممکن است برای یک کسب و کار کوچک مقرون به صرفه نباشد و نتواند هزینه های مربوطه را تامین نمایند و دوره بازگشت هزینه برای کسب و کارهای کوچک ممکن است بسیار طولانی باشد. به همین دلیل است که بسیاری از کسب و کارهای کوچک یا وارد فروش آنلاین نمی شوند یا ممکن است بازدهی لازم را نگرفته باشند و مجبور به ترک این فضا شده اند.

برای حل این مشکل و ایجاد فرصت های جدید با احتمال موفقیت بیشتر برای کسب و کارهای کوچک و حتی متوسط جهت فعالیت در فضای فروش آنلاین، شرکت نیکاپرداز بر مبنای اصل اشتراک هزینه (Cost-Sharing) راهکار چند فروشندگی مشارکتی(Corporative Multi-vendor) را ارائه داده است و بر اساس نیازمندی های مبتنی بر این را حل، یکی از نسخ نرم افزار خود را بر همین اساس و جهت حل مشکلات کسب و کارهای کوچک بنا نموده است.

در این ایده چندین کسب و کار کوچک می توانند دور هم جمع شوند و به جای اینکه هر کدام به طور مستقل یک وب سایت فروش راه اندازی کنند یک وب سایت واحد با مالکیت مادی و معنوی جمعی راه اندازی نمایند که بتوانند در کنار همدیگر و از یک پنچره واحد کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی نمایند. این روش مزایای زیر را برای کسب و کارهای متحد به همراه خواهد داشت:

 • لازم نیست هر کسب و کار یک وب سایت مستقل راه اندازی کند و هزینه های راه اندازی یک وب سایت مستقل را بپردازد.
 • لازم نیست هر کسب و کار برای تبلیغات و SEO هزینه های بالا را متحمل شود و هزینه ها بین همه تقسیم می شود.
 • هنگام خرید مشتری و ثبت سفارش، در صورتی که سفارش مشتری شامل کالاهایی از فروشندگان مختلف باشد، یک سفارش واحد را ثبت می کند و اینگونه نیست که به ازای کالاهای مختلف از فروشندگان متفاوت، یک سفارش جداگانه با هزینه ارسال جداگانه ثبت نماید.
 • در صورتی که سفارش مشتری شامل کالاهایی از فروشندگان مختلف باشد، هر فروشنده فقط سهم خود از سفارش را می بیند و آن را آماده سازی می کند. برای ارسال کل سفارش نیز فروشندگان می توانند کل سفارش را به صورت یک مرسوله واحد ارسال نموده و هزینه های ارسال را با همدیگر تقسیم نمایند.

در این مدل همه کسب و کارها می توانند کلیه مسایل مربوط به تولید محتوا و ورود اطلاعات محصولات و تبلیغات را به یک نماینده یا یک واحد مستقل، برونسپاری نموده و نیروی انسانی خود را بطور مستقل درگیر ننماید تا هزینه های آنها کاهش یابد. در این مدل امکان ایجاد فرصت های شغلی برای واحد های مستقل که وظیفه آنها نگهداری و مدیریت سامانه برای همه فروشندگان می باشد  فراهم می گردد و فقط فروشندگان باید یک حق اشتراک ماهانه یا سالانه بپردازند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این نسخه از نرم افزار و همچنین مشاهده نسخه دمو، می توانید با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.