نسخه فروشگاههای سوپرمارکتی

برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین سوپرمارکتی، هم به لحاظ فنی و هم مسایل اجرایی نکات بسیار مهمی را باید مدنظر قرار داد. در صورتی که این موارد رعایت نشود ممکن است کسب و کار را با مشکلات جدی روبرو سازد.

  • تنوع و تعداد کالاهای سوپر مارکتی بسیار بالاست. بنابراین بروزرسانی قیمت و موجودی چگونه باید انجام شود.
  • در فروشگاههای سوپر مارکتی، علاوه بر بخش آنلاین، فروشگاههای فیزیکی نیز وجود دارد، بنابر این هنگامی که یک محصول از بخش آنلاین فروخته می شود، بخش فروشگاه فیزیکی چطور متوجه می شود که یک محصول فروخته شده است و نباید آن را بفروشد و برعکس.
  • دامنه سرویس دهی یک فروشگاه آنلاین سوپرمارکتی را به چه شکل می توان محدود کرد به طوری که به محدوده های جغرافیایی خاصی ارسال سفارش انجام شود و نه همه جا
  • برنامه ریزی ارسال یک سفارش به چه صورت باید باشد و در یک بازه زمانی چه میزان ظرفیت ارسال وجود دارد.
  • زمان ارسال کالا ها را به چه صورت می توان مدیریت کرد. برخی از کالا ها می توانند خیلی سریع ارسال شوند. خریدار باید بتواند روش ارسال سفارش خود را انتخاب کند.

موارد فوق و موارد بسیار دیگر، مسایلی هستند که در راه اندازی یک فروشگاه آنلاین سوپر مارکتی، مطرح می باشند و باید ابزار نرم افزاری که برای راه اندازی آن استفاده می کنیم، بتواند نیازمندی های فوق را پوشش دهد و در صورتی که نیازمندی مورد نظر در آن پوشش داده نشده است  بتوان آن را توسعه داد.

همچنین برای فروشگاههای سوپرمارکتی متوسط و بزرگ که چندین شعبه دارند، داستان عوض می شود و نیازمندی های متعدد دیگری مطرح می شود که قطعا به راحتی و بدون استفاده از یک ابزار قوی و قابل توسعه، مرتفع نمی گردد.

در زیرساخت نرم افزاری شرکت نیکاپرداز، به جزییات نیازمندی های فوق بطور کامل پرداخته شده است و نیازمندی های مذکور مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و پیاده سازی های لازم برای آنها انجام شده است و نسخه ای خاص از نرم افزار برای فروشگاههای سوپرمارکتی با کالاهای تند گردش تهیه شده است که کلیه موارد اشاره شده در بالا را پوشش داده و راه حل های مناسب را برای آنها ارائه داده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این نسخه و مشاهده نسخه دمو می توانید در خواست خود را ارسال نموده و با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.