نسخه ویژه شرکت های هلدینگ

فروش کالا و خدمات از یک پنجره واحد یکی از نیازمندی های اساسی کسب و کارهایی می باشد که به شکل مشارکتی با همدیگر کار می کنند یا به عنوان واحد های زیرمجموعه یک واحد بزرگتر فعالیت می کنند. شرکت های هلدینگ، یکی از نمونه هایی است که دارای چنین الگویی می باشند. در صورتی که هر کدام از زیرمجموعه ها بخواهند به صورت مستقل یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کنند، هزینه های بسیار متعدد و تکراری را به کل مجموعه تحمیل می کنند.

راه حل بهتر و بهینه این است که کلیه شرکت ها در یک پلتفرم فروش آنلاین و از یک پنجره واحد فعالیت کنند تا هم هزینه های تبلیغات و بازاریابی کاسته شده و هم هزینه های راه اندازی روی زیرمجموعه ها سر شکن شود. در این راه حل، مدیریت و نطارت بر کسب و کار نیز متمرکز شده و در کاهش هزینه های نیروی انسانی بسیار موثر خواهد بود.

در راه حلی که سیستم شرکت نیکاپرداز برای شرکت های هلدینگ ارائه نموده است، هر شرکت پنل اختصاصی خود را داشته و می تواند محصولات و کالاهای خود را به صورت مستقل تعریف، قیمت گذاری و مدیریت نماید.

خریدار کلیه محصولات تعریف شده را در یک وبسایت واحد مشاهده و سبد خرید خود را ایجاد کرده و سفارش خود را ثبت می نماید. سیستم به صورت اتوماتیک سفارش ثبت شده را با توجه به اقلام، تفکیک نموده و هر واحد زیرمجموعه، سهم خود را از سفارش ثبت شده مشاهده نموده و آن را پردازش می نماید. در نهایت کل سفارش با توجه به زمان آماده سازی اعلام شده،  می تواند به صورت یک مرسوله واحد یا در چندین نوبت به صورت مرسوله های متفاوت برای خریدار ارسال گردد.

در این راه حل علاوه بر اینکه سعی شده است فرایندهای ثبت و پردازش سفارش حتی الامکان ساده باشد، تلاش بر این بوده است که هزینه های تکراری خریدار و شرکت های زیرمجموعه هلدینگ(فروشنده) کاهش پیدا کند.

یکی از قابلیت هایی که در این سیستم پیاده سازی شده است این است که یکی از شرکت های زیرمجموعه به عنوان واحد ارسال نیز می تواند فعالیت نماید و کلیه سفارشات در آن زیرمجموعه کنترل، بسته بندی و ارسال گردند. یا اینکه شرکت مادر، یک واحد ارسال مستقل با مدیریت خود را در سامانه تعریف نماید که مسوولیت تجمیع و توزیع سفارشات را بر عهده داشته باشد.

همچنین می توان کلیه سفارشاتی که در سیستم ثبت می شوند را به صورت اتوماتیک در یک سیستم لجستک خارجی(Third-party) ثبت نمود. یا اینکه برای یک سیستنم لجستیک خارجی یک حساب در سیستم ایجاد نمود که نقش واحد ارسال را داشته باشد.

در صورتی که سیستم های موجود شرکت هلدینگ، مانند انبار، فروش، مالی و حسابداری، قابلیت یکپارچه شدن و پشتیبانی از API به شکل مناسب را داشته باشند، این سیستم می تواند به آنها متصل شده و موجودی انبار، فاکتورهای فروش و سفارشات ثبت شده در سیستم فروش آنلاین با بخش آفلاین بطور کامل هماهنگ و یکپارچه گردد.

راه حل فروش آنلاین ارائه شده برای شرکت های هلدینک دارای قابلیت های فراوانی است که نیاز به بررسی یک جلسه دمو و مشاهده نمونه کار و توضیحات مفصلی دارد. بنابر این جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان این شرکت جهت هماهنگی و برگزاری جلسه دمو در ارتباط باشید.