فروشگاههای نمایندگی محور، فرانچایز، شعبه محور

الگوهای اعطای نمایندگی، فرانچایز یا تاسیس شعب در موقعیت های جغرافیایی مختلف در بسیاری از کسب و کارهای فیزیکی اجرا شده و یک الگوی موفق برای بسیاری از کسب و کارها می باشد. البته این الگو ممکن است در برخی از کسب و کارها نیز به دلیل هزینه های مختلفی که دارد، پاسخگو نباشد.

راه اندازی سیستم فروش آنلاین برای کسب و کارهایی که دارای چنین الگویی می باشند ملاحضات و پیچیدگی های ویژه ای دارد که بسیاری از آنها مربوط به زیرساخت نرم افزاری و طراحی یک سیستم جامع برای پوشش نیازمندی های چنین الگویی می باشد.

شاید به جرات بتوان گفت سیستم کامل و جامعی که بتواند نیازمندی های کسب و کارهای نمایندگی محور و فرانچایز را به صورت یکپارچه پاسخگو باشد وجود ندارد و اکثر کسب و کارهایی که دارای چنین الگویی می باشند، اگر اقداماتی در راستای فروش آنلاین خود انجام داده اند، به صورت درون سازمانی نرم افزار مورد نیاز خود را طراحی و پیاده سازی نموده اند که دارای اشکالات و ضعف های متعددی می باشند.

شرکت ها و کسب و کارهای نمایندگی محور و فرانچایز، در چندین لایه B2B و B2C ممکن است فعالیت نمایند و یکپارچه سازی سیستم فروش آنلاین باید به گونه ای باشد که در کلیه لایه ها بتواند فرایندها را پوشش دهد. برخی از آنها را ممکن است خود مدیریت نماید و برای برخی از آنها ممکن است نقش یک سیستم مکمل را داشته باشد. یکپارچه نمودن آن با سیستم های نرم افزاری که در کسب و کار استفاده می شود مانند EEP و CRM نیز کاملا بستگی به تکنولوژی و قابلیت های نرم افزارهای مورد استفاده دارد.

ارسال از نزدیکترین نمایندگی برای خریدار، نمایش محصولات بر اساس موجودی انبار نمایندگی نزدیک به موقعیت جغرافیایی کاربر، فروش صرفا کمیسیون محور بدون وجود انبار، فروش انحصاری محصولات برند یا فروش چندین برند از یک محصول در نمایندگی(brand-shop)و تسهیم سفارش مشتری بین نمایندگی جهت پردازش سهم هر نمایندگی از سفارش، محاسبه حق فرانچایز بر اساس نوع کالا یا یک کالای خاص، فروش از محل اعتبار سازمانی، یکپارچه سازی موجودی و سفارش ثبت شده با موجودی انبارهای محلی و سیستم فروش آفلاین و بسیاری موارد دیگر، موضوعات و نیازمندی هایی هستند که در راه اندازی سیستم فروش آنلاین چنین کسب و کارهایی، باید به آنها پرداخته شود و در طراحی نرم افزار مورد توجه قرار گیرد.

شرکت نیکاپرداز، با بررسی و مطالعه های برخی نمونه های موفق خارجی این مدل از کسب و کار و بررسی شرایط و مقررات آنها، توانسته است نیازمندی های فوق را بطور کامل مدلسازی، طراحی و پیاده سازی نماید که نتیجه آن منجر به تولید یک نرم افزار زیرساختی برای پوشش نیازهای کسب و کارهای نمایندگی محور، فرانچایز یا شعبه محور شده است. این نرم افزاربا استفاده از تکنولوژی java و به صورت سازمانی طراحی و پیاده سازی شده است و قابلیت یکپارچه سازی آن با سایر سیستم های نرم افزاری موجود در سازمان، امکانپذیر است.

در صورتی که صاحب یک کسب و کار نمایندگی محور، فرانچایز یا شعبه محور می باشید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده دمو یا نسخه عملیاتی نرم افزار ، می توانید با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشد.