مباحث مربوط به طراحی سایت بسیار متنوع و گسترده می باشد. به همین دلیل انتخاب یک مسیر درست برای طراحی سایت  امری دشوار بوده و بسیار به نوع کسب و کار شما و هدفی که از  راه اندازی وب سایت دارید بستگی دارد. ممکن است نیاز شما به گونه ای باشد که کمتر از یک ساعت سایت مدنظر شما راه اندازی گردد و ممکن است انتظارات شما از وب سایت مد نظرتان به گونه ای باشد که راه اندازی آن چندین ماه به طول انجامد. 

یک وب سایت را می توان با ابزارهای آماده متن باز (open source) یا زبانهای مختلف برنامه نویسی به صورت سفارشی پیاده سازی نمود. همچنین  شرکت هایی که وب سایت های سفارشی  به درخواست  مشتری می نویسند معمولا برای خود یک سیستم سایت ساز نیز تولید نموده اند که بسیاری از سایت ها را با ابزار های  سایت ساز خود می نویسند. 


در این بین آنچه تعیین کننده است نیازهای سفارشی مشتری است که مشخص کننده میزان تغییرات در سیستم سایت ساز شرکت و به عبارتی تعیین کننده مدت زمان طراحی سایت و هزینه طراحی سایت می باشد.

طراحی سایت اختصاصی یا طراحی سایت سفارشی  کاملا مبتنی بر نیاز مشتری انجام می شود. به این معنی که مشتری نیازمندیهای خود را بیان می کند و تیم تحلیل نیازمندی های وب تیار آنها را آنالیز کرده و مورد بررسی قرار می دهد. 

بر اساس نیازهای مشتری فرایند هایی که از نیازها استخراج می شود و مراحل مختلف انجام هر فرایند با مشتری کنترل و چک می شود و تایید صحت آنها از مشتری اخذ می گردد و در نهایت سند نیازمندی های مشتری تهیه و در اختیار تیم طراحی نرم افزار، وب تیار قرار می گیرد. فرایند ها، طراحی شده و سپس پیاده سازی می گردند. همچنین بر اساس سلیقه مشتری ظاهر سایت شامل نیازمندی های گرافیکی، رنگ بندی، جانمایی تصاویر و دکمه ها و کلیه مسایل مرتبط با رابط کاربر(UI) و تجربه کاربری (UX) با هماهنگی مشتری طراحی و پیاده سازی می گردد. در طراحی اختصاصی سایت، مشتری به صورت مرحله به مرحله در جریان فعالیت ها و پیشرفت کار قرار می گیرد و سلیقه و نیازمندی های مشتری بطور کامل در خروجی نهایی لحاظ می گردد.

از مهمترین مزایای طراحی وب سایت اختصاصی وب تیار می توان به موارد زیر اشاره کرد

 طراحی کاملا منطبق با نیاز مشتری می باشد

 فرایند های کسب و کار مشتری بطور دقیق بررسی و پیاده سازی می گرددند

 افزودن نیازمندی های جدید با حداقل تغییرات در کمترین زمان ممکن میسر می باشد

 پشتیبانی ویژه همراه با کارشناسان اختصاصی برای مشتری در نظر گرفته می شود.

 سرور مجازی قوی برای میزبانی سایت اختصاصی مشتری در نظر گرفته می شود. 

 مشاوره های لازم در مباحث مربوط به بازاریابی دیجیتال و SEO به مشتری داده می شود.

 نقشه راه کسب و کار با توجه به زمینه کاری وی تهیه شده و در اختیار وی قرار می گیرد.