طراحی سایت پزشکی چیست؟

همانطور که می‌دانید تکنولوژی، اینترنت، سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها تمام و کمال جای خود را در زندگی انسان امروزی باز کرده‌اند و باعث شده‌اند که روش‌های سنتی در زمینه کسب و کار و خدمات جای خود را به روش‌های نوین و پیشرفته آنلاین بدهد.

یکی از این روش‌های جدید و کارآمدی که صاحبان کسب و کارها با اهداف بیزنسی مختلف انجام می‌دهند، طراحی سایت اختصاصی برای خدماتشان است. که در این بین متخصصان، پزشکان، پرستاران، مراکز بیمارستانی و مراکز خصوصی و دولتی وزارت بهداشت و درمان نیز از این قاعده مستثنا نیستند و برای خدمات خود به صورت آنلاین حتما باید اقدام به طراحی سایت پزشکی کنند.

خدماتی که یک پزشک در سایت پزشکی خود به بیماران و همراهان ارائه می‌کند بسیار زیاد و فرای تصور است که در ادامه این مقاله به صورت جامع و کامل هر کدام را بررسی می‌کنیم.

چرا یک پزشک به سایت پزشکی نیاز دارد؟

شما به عنوان یک پزشک در دنیای امروز برای معرفی خود و خدمات خود به هزاران نفر در سراسر ایران نیازمند یک وب سایت حرفه‌ای هستید. در سایت پزشکی از سیستم نوبت دهی آنلاین گرفته تا مقالات آموزشی پزشکی و همچنین معرفی خود و آدرس مطب و بیمارستان‌هایی که مشغول به کار هستید را می‌توانید در دسترس عموم مردم قرار دهید تا بدون مشکل زمان و مکان بتوانند از سایت شما استفاده کنند.

در واقع با داشتن یک وب سایت مناسب هم به بیماران خود احترام گذاشته‌اید و هم به معرفی خود و معرفی خدمت خود به تعداد نفرات بیشتری که می‌توانید به آن‌ها کمک کنید موفق‌تر عمل کرده‌اید.

ویژگی‌های کلی یک سایت پزشکی

1.سیستم نوبت دهی آنلاین به بیماران با تعیین زمان و تاریخ دقیق

2. ویزیت از راه دور بیمارانی که بنا به هر دلیل قادر به مراجعه حضوری به مطب یا بیمارستان نیستند

3. معرفی دسته بندی خدمات پزشکی به صورت دقیق

4. پرداخت آنلاین برای خدمات پزشکی 

5. مقالات پزشکی برای آموزش به بیماران و علاقمندان و همچنین سئو سایت

6.امکان تشکیل پرونده آنلاین برای بیمار


کدام پزشکان به سایت پزشکی نیاز دارند؟

همه پزشکان و مراکز درمانی و خدمات بهداشتی به یک وب سایت اختصاصی نیاز دارند اما پزشکانی که تخصص‌های زیر را دارند بدون داشتن یک وب سایت پزشکی به صورت تخصصی، حتما در روند ارتباط با بیماران و مراجعان‌شان به مرور زمان دچار مشکل خواهند شد.


متخصص قلب و عروق


دندانپزشک


جراح زیبایی و پلاستیک


خدمات مشاوره و روانپزشکی


متخصص تغذیه و رژیم درمانی


متخصص پوست


بخش‌های بسیار مهم در یک سایت پزشکی

در طراحی سایت پزشکی باید بخش‌های مهمی را در نظر گرفت که حتما در سایت وجود داشته باشد تا سایتی متمایز از رقبای خود در زمینه پزشکی داشته باشید و خدمات بهتری ارائه کنید.

1. امکان ثبت نام کاربر

2. امکان ثبت سوال کاربران و بیماران در سایت

3. جوابدهی به سوالات در حداقل زمان ممکن

4. امکان جستجو

5.درباره ما

6. تماس با ما

7. مقالات آموزشی و پزشکی

8. جدیدترین اخبار پزشکی در حیطه تخصص

9.سیستم نوبت دهی خودکار

10. کلیپ‌های آموزشی و تصاویر مرتبط باکیفیت 


نحوه راه‌اندازی و طراحی سایت پزشکی


شما به عنوان یک پزشک و یا صاحب یک مجموعه درمانی، درمانگاهی و بیمارستانی در قدم اول نیاز دارید که با تیم مشاوره حرفه‌ای طراحی سایت شرکت وب تیار تماس بگیرید تا مشاورین ما به صورت رایگان با توجه به نیاز شما بتوانند راهنمایی‌های لازم را انجام دهند و از مزایا و معایب هر کدام از روش‌های طراحی سایت شما را مطلع کنند زیرا همانطور که می‌دانید روش‌های طراحی سایت متنوع است و پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد که با توجه به بودجه شما، انتظارات شما از سایت و نوع کسب و کار شما انتخاب می‌شود.

پس به طور کلی می‌توان گفت 4 مرحله زیر از اصلی‌ترین مراحل موفقیت یک سایت پزشکی محسوب می‌شود که حتما باید به عنوان یک پزشکی که درخواست سایت دارید این مطالب را مد نظر قرار دهید:

1. طراحی سایت مطابق با استاندارهای یک سایت پزشکی

2.بهینه سازی و یا همان سئوی مطالب و مقالات سایت پزشکی

3. بیزینس صحیح و مارکتینگ سایت پزشکی

4. طراحی و گرافیک خاص و زیبا با انتخاب رنگ‌های آرامش بخش برای آرام بخشی بیماران مطابق با استاندارهای رنگ شناسی و طرح شناسی


دلیل اهمیت سئو سایت پزشکی

بهینه سازی سایت و یا همان سئو، یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در مورد سایت خود انجام دهید.

سئو در واقع یعنی اینکه شما به عنوان یک پزشکی که در یک حوزه تخصص دارید، مطالب و مقالات پزشکی سایت خود را به گونه‌ای آماده کنید که در رتبه‌بندی گوگل در جایگاه بهتری قرار گیرد تا تعدا بسیاری از کاربران با سرچ کلمات مرتبط با تخصص شما بتوانند سایت شما را در جستجوی گوگل ببینند.

دو مزیت مهم سئو برای سایت پزشکی شما:

1. افراد بیشتری به مطالب آموزشی شما و همچنین تخصص شما دسترسی خواهند داشت.

2. به لحاظ بیزینسی گزینه مهمی برای کسب و کار و تخصص پزشکی شما محسوب خواهد شد.

سئو سایت پزشکی را به چه کسی بسپاریم؟

بهینه‌سازی سایت به دو روش انجام می‌شود:

1.توسط متخصصان حرفه‌ای و سئوکاران تیم طراحی سایت

در این روش بعد از اتمام کار طراحی سایت میتوانید سئو سایت و مطالب سایت خود را به دست سئوکاران حرفه‌ای شرکت‌های طراحی سایت بسپارید تا به بهترین شکل مطابق با زمانبندی مشخص زتبه سایت شما را افزایش دهند و موجب شوند تا بهتر و بیشتر در فضای آنلاین دیده شوید.

2. توسط ادمین سایت

اگر مایل بودید که سئو سایت خود را خودتان انجام دهید و یا ادمین سایت‌تان انجام دهد هم هیچ ایرادی ندارد. تیم ما به شما تمام آموزش‌های لازم را برای بهینه سازی سایت‌تان به بهترین شکل ممکن به شما خواهد داد و همچنین خدمات پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات احتمالی شما نیز خواهد بود.