طراحی سایت گردشگری


رونق صنعت توریسم و افزایش تعداد گردشگران به مناطق گردشگری همواره اصلی‌ترین دغدغه دوستداران این صنعت است. اما به جرات می‌توان گفت که فضای آنلاین، داشتن سایت اختصاصی و فعالیت در فضای مجازی از مهم‌ترین روش‌های رونق گردشگری در ایران و جهان محسوب می‌شود. به طوری که اگر صاحب شرکت‌های گردشگری و آزانس‌های مسافرتی و خدمات تورهای مسافرتی هستید اما هنوز سایت اختصاصی برای کسب و کار خود ندارید و فعالیت خود را در فضای مجازی شروع نکرده‌اید، به زودی زودی از چرخه رقابت حذف خواهید شد!

با طراحی سایت گردشگری امکانات و قابلیت‌هایی را برای دوست‌داران و مشتریان خود فراهم می‌کنید که قابل قیاس با هیچ کدام از روش‌های سنتی و قدیمی نیست. فضای وب و فضای آنلاین بستر مناسبی برای دیده شدن شما در کل کشور و حتی جهان است. در ادامه این مقاله به بررسی تک به تک مزایای طراحی سایت گردشگری می‌پردازیم:

هدف از داشتن وب سایت گردشگری 


در قدم اول مهم‌ترین هدف از ایجاد سایت گردشگری، معرفی خدمات، تورهای مسافرتی و مکان‌های زیبای شهرهای ایران و سپس کل دنیاست. حال تصور کنید که برای معرفی این فضاهای گردشگری برای هر کدام از مکان‌ها، روستاها و شهرها عکس‌های زیبا و باکیفیتی نیز تهیه کنید و در وب سایت خود قرار دهید. مسلمل در چنین حالتی با سیل زیادی از بازدیدکنندگان سایت و مطالب‌تان مواجه می‌شوید که تا قبل از آن موفق به انجام آن نشده بودید. در کنار این افزایش بازدید اگر برنامه ریزی صحیح و متنوعی برای تورهای مسافرتی خود داشته باشید قطعا مسافران و علاقمندان زیادی را برای سفر به اماکن زیبا خواهید داشت که مجبور می‌شوید با توجه به این آمار بالای بازدیدکنندگان، خدمات تورهای مسافربری خود را افزایش دهید که همه این‌ها در نهایت منجر به رونق کسب و کار و افزایش درآمد شما خواهد شد.


امکانات و ویژگی‌های کلی یک سایت گردشگری


به قدری تنوع امکانات و ویژگی‌های خاص در یک سایت گردشگری زیاد است که شاید برشمردن تمامی آن‌ها به صورت تخصصی در این مقاله ممکن نباشد اما تیم ما مهم‌ترین ویژگی‌ها را که حتما باید در طراحی سایت گردشگری و مسافرتی مد نظر قرار گرفته شود را به صورت زیر دسته بندی کرده است. یادتان باشد که برای سفارش سایت‌تان حتما این امکانات را سقارش دهید تا بتوانید به خوبی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و کسب و کار خود را رونق بخشید. 

1. بخش معرفی کامل مکان‌های گردشگری در شهرها و روستاهای مختلف و سپس در کشورهای مختلف

2.بخش معرفی تورهای تفریحی و برنامه‌های مسافرتی خود به همراه توضیحات کامل درباره مدل سفرهای شرکت گردشگری شما

3. بخش معرفی تورهای گردشی به همراه اطلاعات دقیق لوکیشن و برنامه‌های سفر

4.بخش معرفی خدمات مسافربری و گردشگری خود

5. امکان پرداخت آنلاین برای تورها و برنامه‌های مسافرتی

6. بخش گالری عکس و فیلم از تورهای گذشته

7. امکان ثبت نظران مسافرین از خدمات شما

8. امکان بارگزاری عکس‌های مشتریان و مسافرین در سایت 

9. بخش اخبار و مقالات آموزشی

10. امکان فروش تجهیزات سفر


امکانات و ویژگی‌های تخصصی یک سایت گردشگری 

اگر به جز ویژگی‌ها و امکانات کلی سایت گردشگری، خواهان ویژگی‌های تخصصی و کاملا اختصاصی نیز باشید، ما موارد زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا بتوانید در بین رقبای خود متمایز باشید.  

1. گرافیک و طراحی کاملا اختصاصی، زیبا و تاثیرگذار به طوری که چشم تمام مشتریان شما به سایت شما خیره بماند.

2.استفاده از تکنیک سئو برای بهینه سازی سایت، رتبه بندی گوگل و افزایش بازدیدکنندگان سایت

3.سفارش برنامه نویسی اختصاصی برای سرعت بالای لود سایت و امنیت بیشتر سایت 

4. استفاده از خدمات پشتیبانی تیم فنی از وب سایت گردشگری

5. امکان قرار دادن ویژگی‌های اختصاصی نظیر پیش بینی آب و هوای مناطق مختلف برای سفر، نقشه شهرها و کشورها، عکس‌های اختصاصی، معرفی بهترین و ارزان‌ترین بلیت‌های رفت و آمد در سفرهای شخصی، رزو هتل در سفرهای شخصی و...

مزایای طراحی سایت گردشگری


با توجه به افزایش تعداد مسافران و گردشگران داخلی و خارجی، مهم‌ترین عاملی که باعث می‌شود علاقمندان به سفر، شرکت گردشگری و تورهای شما را انتخاب کنند، این است که از وب سایت شما و خدمات شما در فضای آنلاین دیدن کنند تا متوجه وجه تمایز شما با رقبای شما بشوند. حال اگر شما در سایت خود از تمام ویژگی‌ها و امکانات مورد نیاز برای بازاریابی استفاده کرده باشید حتما تعداد مشتریان شما روز به روز افزایش پیدا خواهد کرد و باعث خواهد شد تا کسب و کار شما رونق بگیرد و بتوانید در راستای این رونق بخش‌های بزرگ‌تری را نیز به سایت و کسب و کار خود اضافه کنید و همچنین برند شخصی خود را در زمینه گردشگری بسازید.

همچنین اگر در تولید محتوا و مقالات آموزشی‌تان در زمینه معرفی مکان‌ها تفریحی، کشورها، شهرها و روستاها نهایت دقت را به عمل آورید و از تکنیک‌های سئو و بهینه سازی نیز استفاده کنید، سایت شما به عنوان مرجعی معتبر برای اطلاع رسانی در حوزه صنعت توریسم و گردشگری خواهد شد.

تیم تخصصی طراحی وب سایت شرکت وب‌تیار در زمینه سئو و بهینه سازی به بهترین شکل ممکن می‌تواند به شما کمک کند و آموزش‌های لازم را به شما بدهد و پشتیبان سایت گردشگری شما باشد.


آیا فقط شرکت‌های گردشگری بزرگ باید سایت اختصاصی داشته باشند؟


مسلما خیر! اگر شرکت گردشگری شما بزرگ است، تیم ما پیشنهاد می‌کند تا از طراحی سایت اختصاصی با برنامه نویسی اختصاصی و پنل اختصاصی استفاده کنید تا بتوانید اعتبار شرکت خود را بیشتر کنید و خدمات بیشتری را در راستای کار اصلی خود به کسب و کارتان اضافه کنید. 

اما اگر شرکت نوپا و تازه تاسیسی هستید و قصد دارید قدم‌های خود را استوار و قوی بردارید، پیشنهاد می‌کنیم در اولین فرصت، طراحی سایت گردشگری خود را با امکانات محدودتر و کمتر سفارش دهید تا به مرور زمان بتوانید شناخته شوید و اعتبار لازم را کسب کنید و به دنیای رقبای خود وارد شوید. 

یادتان باشد آنچه که شما را ار دیگر رقبای‌تان متمایز می‌کند، خدمات باکیفیت و متمایز است! پس در برنامه ریزی و ارائه خدمات خود نهایت دقت را به عمل آورید تا خاطره‌ای خوش در ذهن مشتریان و مسافران‌تان باقی بماند و برای دفعات بعد نیز حتما شما را انتخاب کنند و به دیگران نیز شما را پیشنهاد بدهند.