راه‌ اندازی مارکت پلیس یا بازار آنلاین + راهنمای مرحله به مرحله

داستان مارکت پلیس با طراحی سایت کاملا متفاوت است. راه اندازی مارکت پلیس در حقیقت یک روند است که باید در کنار برنامه ریزی دقیق گام به گام انجام شود، با برنامه‌ریزی دقیق و اجرای استراتژیک آن، بازار آنلاین شما می‌تواند به یک مرکز اصلی برای معاملات و تعاملات آنلاین تبدیل شود. این راهنمای جامع شما را با تشریح مراحل اساسی راه‌ اندازی مارکت پلیس به صورت مرحله به مرحله کمک می‌کند.

امروزه تجارت الکترونیک (E-Commerce) در همه حوزه های کسب و کار جایگاه خود را پیدا کرده و روند بلوغ خود را طی نموده است به طوریکه تجارت های سنتی را  تحت تاثیر قرار داده و به جرات می توان گفت بسیاری از تجارت های سنتی را منسوخ نموده و حتی به ورشکستگی رسانده است. ظهور شبکه های اجتماعی و شکل گیری تجارت های مبتنی بر شبکه های اجتماعی(Social Commerce) به عنوان یک کاتالیزور در این راستا عمل نموده و بخصوص مدلهای C2C تجارت الکترونیک را به سرعت رشد داده است. فیسبوک، اینستاگرام و پیام رسان هایی مانند تلگرام گواهی بسیار قوی بر این مدعاست که به عنوان بستر های بسیار مهمی در تجارت الکترونیک ایفای نقش نموده و می نمایند.

مارکت پلیس نیکاپرداز

در این مطلب ابتدا درباره اصول و مراحل راه اندازی مارکت پلیس توضیح می دهیم و در ادامه به معرفی و تشریح قابلیت ها و امکانات نرم افزار  ساخت مارکت پلیس شرکت نیکاپرداز می پردازیم که ابزار بسیار قدرتمندی برای راه اندازی مارکت پلیس  می باشد و صاحبان کسب و کار، کارآفرینان و کسب وکارهای استارت آپی می توانند از آن بهره برداری نمایند. 

مراحل راه اندازی مارکت پلیس موفق

۱. تحقیق درباره بازار و نتیجه بخشی ایده

قدم اول در راه‌ اندازی مارکت پلیس، شناسایی یک نیاز یا کمبود در بازار سنتی است. تحقیقات بازار دقیق را انجام دهید تا نیازهای کاربران  و پتانسیل رقبای موجود را بشناسید. ایده بازار خود را با نظرسنجی از کاربران سنتی و کارشناسان در صنعت ارزیابی کنید. این کار پیش نیاز اولیه و اساسی برای راه‌ اندازی موفق مارکت پلیس شما خواهد بود.

برای راه اندازی بازار آنلاین با تیم کسب و کاری شرکت نیکاپرداز تماس بگیرید تا بتوانیم تجربیات خود را با شما به اشتراک بگذاریم.

۲. انتخاب مدل مارکت پلیس

مدل مارکت پلیسی را انتخاب کنید که با نیاز بازار مد نظر شما هماهنگ باشد. بازار آنلاین شما کدامیک از انواع تجاری به تجاری (B2B)، تجاری به مشتری (B2C) یا مشتری به مشتری (C2C) است؟ برنامه‌های درآمدی خود را مانند کارمزد معاملات، مدل‌های اشتراک تعیین کنید.

فروشگاه مارکت پلیس نیکامرس با پیاده سازی انواع مدلهای مارکت پلیس B2B، B2C و C2C به شکل تکی و ترکیبی میتواند خیال شما را بابت پیچیدگی های انواع مارکت پلیس راحت کند. همچنین امکان تعیین کارمزد به ازای هر فروشنده و محصول به همراه تسهیم کارمزد بین بازیگران مختلف سامانه مارکت پلیس در بخش مالی، دست شما را در مدیریت کارمزدها باز میگذارد.

۳. برندینگ قوی

برندینگ جذابی ایجاد کنید که با مخاطب هدف بهترین ارتباط را برقرار کند. یک لوگوی زیبا و یکپارچه، طیف رنگی ثابت و منحصربه‌فرد برای برند خود ایجاد کنید و حضوری قوی در میان رقبای خود داشته باشید که بتوانید اعتماد مشتریان را بدست بیاورید.

با ما تماس بگیرید تا به شما در داشتن یک تجربه موفقیت کمک کنیم. باور داشته باشید که ما بهترین مشاور شما هستیم.

۴. تهیه یا طراحی و پیاده سازی یک نرم افزار مارکت پلیس تحت وب، منعطف و قابل توسعه

تولید یا تهیه یک پلتفرم مناسب و قابل توسعه می تواند اصلی ترین مرحله کاری برای شما باشد. طراحی مارکت پلیس شما به گونه ای باشد که بتواند تجربه کاربری را با طراحی یک رابط کاربری ساده، ناوبری آسان همراه با قابلیت جستجوی کارآمد برای کاربران خود به ارمغان بیاورد. امروزه بیشتر کاربران فضای وب با موبایل وب گردی می کنند، بنابراین بسیار مهم است که بازار آنلاین شما در موبایل سرعت و کاربری قابل قبولی داشته باشد.

یکی از افتخارات شرکت نیکاپرداز طراحی و تولید زیرساخت نرم افزاری لازم برای راه اندازی هر نوع بازار آنلاین کالا و خدمات یا هیبرید (کالا وخدمات در کنار هم) با هر ابعادی می باشد. ابزار ایجاد بازار آنلاین نیکامرس مطابق با آخرین تکنولوژی ها و استانداردهای روز دنیا و با زبان برنامه نویسی Java و بر اساس الگوهای معماری سازمانی طراحی و تولید شده است. این محصول نرم افزاری کلیه تست های امنیتی و کارایی را پاس نموده و یک محصول قابل اتکا می باشد و نمونه هایی از آن در داخل کشور و همچنین خارج از کشور در حال اجرا و بهره برداری می باشد.

۵. ورود و تأیید فروشندگان

فرآیند ورود و ثبت نام فروشندگان را ساده و راحت در نظر بگیرید. شما به صاحب مارکت پلیس باید هویت و محصولات فروشندگان را به دقت بررسی و تأیید نمایید تا بتوانید اعتماد و اطمینان خریداران در بازار آنلاین را جلب کنید. شما بایدسیاست های تشویقی کاملی برای افزایش تولید محتوا توسط کاربران مانند نظرات و امتیازها در نظر بگیرید.

در مارکت پلیس روال تایید اطلاعات و تصاویر فروشگاه ها و محصولات آنها به صورت کامل برای مدیر مارکت پلیس دیده شده است. همچنین ماژول ثبت نظر و امتیاز دهی باشگاه مشتریان و فروشندگان بر اساس فعالیت های آنها در سامانه دیده شده است.

۶. لیست محصولات و توضیحات

فروشندگان را تشویق کنید تا لیست‌های کامل و جذابی از محصولات خود ایجاد کنند. توضیحات کامل، تصاویر با کیفیت بالا و ویژگی‌های دقیق محصول به ایجاد تجربه خرید مثبت و بهبود رتبه‌بندی موتورهای جستجوی شما کمک می‌کنند.

۷. استراتژی بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO)

اجرای یک استراتژی سئو کامل و دقیق می تواند جایگاه وب سایت بازار آنلاین شما در موتورهای جستجو را بهبود بخشد. کلمات کلیدی مرتبط با بازار هدفتان شناسایی کرده و عناوین محصولات، توضیحات و برچسب‌های مورد استفاده در مارکت پلیس را با این کلمات کلیدی بهینه کنید.

در نرم افزار مارکت پلیس نیکامرس تمامی پارامتر های On-Page Seo در بخش های مختلف سامانه و ماژول های مارکت پلیس به شکل کامل دیده شده است و می تواند ابزاری قدرتمند در راستای پیشبرد اهداف تیم سئوی شما باشد. متخصصان مجرب شرکت نیکاپرداز در تمامی مراحل در کنار شما هستند.

۸. بازاریابی محتوا و وبلاگ‌نویسی

یک وبلاگ را در وب‌سایت بازار آنلاین خود راه اندازی کنید که بتوانید محتواهای اطلاعاتی و جذاب ارائه دهید. به طور منظم مقالات، راهنماها و مطالب مرتبط با بازار هدف منتشر کنید که به نیاز های مخاطبین بازار آنلاین شما، پاسخ دهند. این کار نه تنها شما را به عنوان را به عنوان یک متخصص در حوزه کاری خود معرفی می کند، بلکه ترافیک بسیار خوبی را به وب‌سایتتان هدایت می‌کند.

ماژول بلاگ شرکت نیکا پرداز علاوه بر امکاناتی همچون تعیین سردبیر برای هدایت محتوا گذاران و تگ گذاری و لینک سازی خودکار و غیره، به صورت کامل با  نرم افزار تحت وب مارکت پلیس نیکامرس یکپارچه است و به شما این امکان را میدهد که تبلیغات محصولات خود را در بین، کنار و پایان مقاات پر بازدید خود قرار دهید.

۹. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و جذب مخاطبان

از شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ بازار آنلاین خود بهره ببرید. با مخاطبان خود در ارتباط باشید، محتوای تولیدشده توسط کاربران را به اشتراک بگذارید و کمپین‌های تبلیغاتی برای افزایش آگاهی از برند و جلب ترافیک اجرا کنید.

۱۰. راه اندازی و کمپین‌های بازاریابی

راه اندازی بازار آنلاین خود را با یک کمپین بازاریابی خوب اعلام کنید. از بازاریابی ایمیلی، اعلان‌های رسانه‌های اجتماعی، اخبار رسانه‌ها و همکاری با فریلنسر ها برای ایجاد هیجان و جذب کاربران ابتدایی استفاده کنید.

علاوه بر انجام اقدامات بازاریابی خارج از سایت، نرم افزار مارکت پلیس نیکا پرداز با قرار دادن امکاناتی همچون تعریف جشنواره های تخفیفی، کد تخفیف، Affiliate Marketing و غیره در اختیار تیم مارکتینگ شما می تواند تاثیر بسزایی در افزایش فروش بازار آنلاین شما داشته باشد.

۱۱. بهبود مداوم و رشد

رفتار کاربران و بازخوردها را نتایج را تجزیه و تحلیل کنید و سامانه بازار آنلاین  خود را به صورت مداوم بهینه‌سازی کنید. به طور منظم ویژگی‌های پلتفرم خود را به‌روز کنید، به نقاط ضعف سامانه توجه کنید و روندهای بازار آنلاین را بهبود دهید.

از آنجایی که آنالیز، طراحی و پیاده سازی مارکت پلیس، توسط تیم مجرب شرکت نیکا پرداز و مطابق با اصول مهندسی نرم افزار انجام شده است، این اطمینان را به شما می دهیم که در راستای بهبود و پیاده سازی نیاز های جدید هیچ محدودیتی برای شما ایجاد نخواهد شد.

الگوهای طراحی مارکت پلیس به چه صورت می باشد؟

از منظر طراحی می توان الگوهای مختلفی برای فروشگاههای الکترونیکی متصور شد که معروفترین این الگوها به شرح زیر می باشد.

۱- الگوی یک فروشنده- یک فروشگاه: این ساده ترین الگوی طراحی یک فروشگاه آنلاین است. یک فروشنده سنتی می تواند یک سایت فروش  راه اندازی کند و محصولات خود را در فروشگاه آنلاین خود عرضه نماید. صاحبان کسب و کار و فروشندگانی که به صورت تخصصی  در یک زمینه خاص فعالیت می کنند معمولا از این الگو استفاده می کنند.

۲- الگوی یک فروشنده- چند فروشگاه: این الگو مشابه الگوی اول می باشد با این تفاوت که یک فروشنده می تواند فروشگاههای مختلفی را در چارچوب یک فروشگاه آنلاین برای خود راه اندازی کند. به عنوان مثال یک فروشنده که در زمینه  پوشاک و محصولات آرایشی فعالیت می کند می تواند یک فروشگاه برای پوشاک و یک فروشگاه برای محصولات آرایشی خود طراحی کند ولی همه را تحت نام یک دامنه(یک فروشگاه آنلاین) راه اندازی کند. راه اندازی چنین سیستمی پیچیدگی بالاتری دارد و به ابزارهای قوی تری نیاز دارد. طراحی یک سیستم Multi-Shop برای پوشش نیازمندی های این سیستم فروش لازم است.

۳- الگوی چند فروشنده- یک فروشگاه: این الگو یکی از پیچیده ترین الگوهای فروش آنلاین می باشد که ابزار آماده کاملی که بتواند همه فرایند های آن را پوشش دهد وجود ندارد و در صورت وجود نواقص زیادی دارد. این الگوی طراحی به یک سیستم  multi-vendor یا marketplace مشهور است. الگوی طراحی مارکت پلیس را در فارسی می توان آن را تحت عناوین «بازارگاه» یا «بازار آنلاین» ترجمه نمود. 

مارکت پلیس، یک درگاه کسب و کار بزرگ است که فروشندگان مختلف می توانند فروشگاه(های) خود را در آن ثبت عرضه نماید. مارکت پلیس یک فضای رقابتی بین فروشندگان مختلف ایجاد می نماید. در یک سیستم فروش مارکت پلیس، صاحب مارکت پلیس می تواند در نقش های مختلفی ظاهر شود که به نحوه اجرای کسب و کار بستگی دارد. صاحب مارکت پلیس می تواند فقط نقش نظارتی و تنظیم مقررات داشته باشد. در این صورت کالایی را خرید و انبار نمی کند. بلکه با راه اندازی مارکت پلیس، بستری را برای فروشندگان کالا ایجاد می نماید تا از این طریق ابزار مارکت پلیس نسبت به فروش محصولات خود اقدام نمایند. این الگو به دراپ شیپینگ(Drop-Shipping) نیز معروف است و در حقیقت وظیفه‎ ی اصلی آن، ایجاد ارتباط بین خریداران و فروشندگان کالا و خدمات می باشد. از این طریق خریداران امکان خرید محصول از تامین کنندگان متفاوت را خواهند داشت و وظیفه مارکت پلیس نظارت و تامین امنیت خرید و فروش طرفین معامله می باشد.

صاحب مارکت پلیس می تواند در اجرای مستقیم کسب و کار نیز وارد شده و تامین کالا، مدیریت موجودی و  انبارداری و تحویل سفارشات نیز بر عهده بگیرد.  همچنین می تواند علاوه بر اینکه بخشی از اجرای کار را خود انجام می دهد، بخشی از کارها را به برخی  از فروشگاه های عضو خود واگذار نمایدو در این صورت از یک مدل مارکت پلیس ترکیبی یا مارکت پلیس هیبرید استفاده شده است. 
طراحی پنل‌های کاربری حرفه‌ای برای تامین‌کنندگان و مشتریان نیز از وظایف مارکت پلیس است که از این طریق کاربران میتوانند به همه‌ی اطلاعات لحظه‌ای و دوره‌ای(میزان فروش، موجودی قابل برداشت، سیستم پشتیبانی، تیکتینگ، تراکنش‌های مالی، نظرات مشتریان و) دسترسی داشته باشند.
یک مارکت پلیس می تواند برای فروشندگان و خریداران مزایای مختلفی را فراهم سازد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 

مزایای مارکت‌پلیس برای فروشندگان

 • فروش سریع و  آسان‌تر کالا و خدمات
 • افزایش فروش و ایجاد حاشیه سود بالاتر 
 • گسترش دامنه جغرافیایی مشتریان
 • کاهش هزینه بازاریابی برای فروش کالا و خدمات
 • کاهش هزینه های ثابت کسب و کار سنتی
 • اخذ بازخورد و رضایت مشتریان و ایجاد شهرت و خوشنامی
 • دسترسی سریع به آمار و اطلاعات فروش، رفتار مشتری و ...
 • تامین کالاهای پرفروش با توجه به تحلیل داده های رفتار مشتری
 • ایجاد مشتری بالقوه برای کالاهای ناموجود

مزایای بازار اینترنتی مارکت‌پلیس برای مشتریان

 • خرید آسان‌ کالا و خدمات از راه دور و صرفه جویی در زمان و هزینه
 • جستجوی سریع کالا و خدمات در کمترین زمان 
 • مقایسه کالاها  و انتخاب هوشمندانه و بصرفه
 • شناخت کامل با جزییات کامل تر از محصولات و برندها
 • خرید امن و اطمینان کامل از دریافت سفارشات و کالای باکیفیت
 • قابلیت مرجوع یا تعویض کالا در شرایط خاص 
 • عدم نیاز به جابجایی وجه نقد با قابلیت پرداخت آنلاین
 • امکان خرید به صورت اعتباری و اقساطی در شرایط خاص
 • امکان اظهار نظر و بازخورد در خصوص کالا و خدمات دریافت شده

آمازون یک مارکت پلیس هیبریدی یا ترکیبی است. نوعی از مارکت‌پلیس که در آن فروشگاه محصولات خود را در کنار محصولات سایر فروشنده‌ها عرضه می‌کند. یک نمونه‌ی دیگر از مارکت‌پلیس‌های هیبریدی والمارت است که دومین سایت تجارت‌الکترونیک ایالات متحده آمریکا به حساب می‌آید.

با ضعیف‌تر شدن فروشگاه‌های فیزیکی بزرگ، تجارت الکترونیک و مارکت پلیس‌ها رونقی روزافزون را تجربه می‌کنند. خدمات ویژه این فروشگاه‌ها به کاربران باعث افزایش محبوبیت آن‌ها شده و به نظر می‌رسد در عمل آینده‌ی تجارت الکترونیک به مارکت پلیس‌ها تعلق داشته باشد. عمدتا روش خرید مجازی  برای هر دو طرف  فروشنده و خریدار مقرون به صرفه می‎باشد. 
طراحی و مدلسازی محصولات یکی دیگر از 
جنبه های طراحی در فروشگاه های اینترنتی می باشد. محصولات می توانند به صورت محصولات ساده، محصولات دیجیتال و قابل دانلود، محصولات مرکب با ویژگی های متعدد که قیمت را متاثر می سازند و یا طراحی محصول مرکب به صورت پکیج و باندل می باشد. طراحی پکیج و محصولات باندل یکی از موضوعات بسیار پیچیده و چالش برانگیز در طراحی محصولات فروشگاهی می باشد که می تواند  با الگوهای متفاوتی طراحی شود.
در پلتفرم های مارکت پلیس که از چندفروشندگی پشتیبانی می کنند طراحی تنوع محصولات(پکیج ها) می تواند به دو صورت زیر انجام شود:

 • طراحی هر محصول به شکل متمرکز  و اصطلاحا محصولات پایه با امکان تنوع محدود که فروشنده نتواند دخالتی در تعریف ویژگی های اصلی داشته باشد.
 • طراحی به صورت کاملا منعطف به نحوی که هر فروشنده بتواند پکیج بندی(تنوع) اختصاصی خود با تعریف ویژگی های نامحدود را داشته باشد. 

پلتفرم ها و ابزارهای آماده موجود در بازار در بخش مدلسازی محصول و پکیج بندی و باندل نمودن آنها، انعطاف پذیری لازم را ندارند و  پاسخگوی تمام نیازمندی های مدلسازی محصول نمی باشند.
 شرکت نیکا پرداز، پس از بررسی نمونه های مختلف نرم افزارها و ابزارهای تجارت الکترونیک و همچنین مهندسی معکوس نمونه های بزرگ و موفق  مانند amazon.com در‌بخش B2C و    alibaba.com در بخش B2B و ebay.com بخش C2C  توانسته است پلتفرمی را بر اساس چارچوب ها و فرایند های کسب و کار در ایران، طراحی و پیاده سازی نماید که پاسخ گوی نیازهای  طیف وسیعی از کسب و کارهای  کوچک و متوسط(SMEs) و سازمانهای بزرگ (ٍEnterprise)  باشد. در این پلتفرم امکان طراحی و تعریف پکیج های متنوعی از محصولات به صورت متمرکز و غیر متمرکز (بر اساس نیاز اختصاصی هر فروشنده در marketplace) فراهم گردیده است.

پلتفرم مارکت پلیس شرکت نیکاپرداز دارای یک نسخه جامع و یکپارچه می باشد که با توجه به انعطاف پذیری بالایی که دارد می توان آن را برای کسب و کارهای متعددی پیکربندی نموده و نسخه خاصی را برای هر کسب و کار، راه اندازی نمود. در زیر به برخی از نسخه های کاربردی این پلتفرم اشاره شده است.
۱- نسخه ویژه مارکت پلیس های عمومی با تعداد نامحدود کالا و تعداد نامحدود فروشنده
۲- نسخه ویژه مارکت پلیس برای بازارهای تخصصی با تعداد نامحدود کالا و تعداد نامحدود فروشنده.
۳- نسخه ویژه راه اندازی پاساژ آنلاین
۴- نسخه مارکت پلیس متناسب با نیازهای کسب و کارهای متوسط، کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای نوپا(استارت آپ)
۵- نسخه ویژه  شرکت های تعاونی، فروشگاههای زنجیره ای و فروشگاههای نمایندگی محور
۶- نسخه ويژه فروشگاهای سوپرمارکتی با قابلیت پشتیبانی از موقعیت جغرافیایی
۷- نسخه ویژه شرکت های هلدینگ برای راه اندازی پنجره فروش واحد
۸- نسخه چندفروشندگی برای کسب و کارهای مشارکتی و همسان یا مکمل برای راه اندازی پنجره فروش واحد

۹- مارکت پلیس رزرواسیون و فروش خدمات برای رزرو هتل و اقامتگاه، رزرو نوبت پزشک، رزرو آرایشگاه و ...
 
کلیه نسخه های مارکت پلیس نیکاپرداز مجهز به یک کیف پول داخلی می باشد که خریداران می توانند تسویه های سبد خرید را در صورت داشتن موجودی از محل کیف پول داخلی انجام دهند. همچنین شرکت نیکاپرداز یک سیستم جامع کیف پول اعتباری را طراحی و تولید نموده است که می تواند به صورت یک درگاه پرداخت یکپارچه با ابزار مارکت پلیس برای پرداخت های اعتباری و قسطی مورد استفاده قرار گیرد.

درادامه، برخی از ویژگی ها و ماژول های مارکت پلیس نیکاپرداز را معرفی می کنیم:

تولید و مدیریت محتوا
 • ماژول بلاگ
 • تعریف دسته بندی های مستقل به صورت درختی
 • تولید و تعریف محتوا بر اساس اصول سئو
 • مدیریت تصاویر و اختصاص آن به محتوا
 • امکان تعریف کاربران متعدد برای محتوا گذاری با سطح دسترسی مشخص
 • امکان تعریف موضوع به صورت متمرکز و اختصاص هر موضوع به کاربر خاص و تعیین مهلت انجام
 • امکان انتشار محتوا در زمان های از پیش تعیین شده
 • بررسی و تایید مجوز انتشار توسط مدیر
 • امکان تگ گذاری محتوا

مدیریت سفارشات و ارسال کالا

 • نمایش روشهای ارسال بر اساس محل کسب و کار ثبت شده و آدرس مشتری (برای شهر مشترک پیک، سایر موارد پست پیشتاز)
 • امکان انتخاب روز و ساعت ارسال توسط مشتری برای نوع ارسال با پیک امکان بر اساس بازه های زمانی دارای ظرفیت که توسط کسب و کار تعریف شده
 • ارسال به صورت مرسوله های مجزا در صورتی که مشتری از چندین کسب و کار متفاوت در سایت خرید نموده باشد.
 • پرداخت از محل کیف پول در صورت کفایت موجودی
 • پرداخت ترکیبی در صورت کسری کیف پول (پرداخت آنلاین کسری)
 • امکان افزودن انواع درگاه های بانکی به صورت داینامیک
 • نمایش فاکتور پس از انجام موفق عملیات خرید
 • دسترسی به تاریخچه خرید و نمایش جزئیات و وضعیت سفارش در پنل کاربری
 • اطلاع رسانی از طریق پیامک در صورت خرید موفق (هم به فروشنده و هم به خریدار)
 • نمایش لیست سفارشات ثبت شده هر کسب و کار و امکان فیلترینگ بر اساس وضعیت های مختلف
 • تعیین وضعیت هر یک از سفارش ها توسط کسب و کار
 • اطلاع رسانی پیامکی به فروشنده و خریدار در صورت هر نوع تغییر در وضعیت سفارش
 • امکان تغییر آدرس ارسال مرسوله توسط خریدار تا پیش از ارسال مرسوله
 • امکان لغو سفارش تا پیش از ارسال مرسوله
 • واریز مبلغ سفارش لغو شده به کیف پول مشتری
 • ثبت کد رهگیری مرسوله های پستی

مدیریت محصولات

 • نمایش لیست محصولات و وضعیت هر یک با قابلیت فیلترینگ و مرتب سازی در پنل اختصاصی کسب و کار
 • تعیین زمان مورد نیاز برای تامین محصول به صورت خاص
 • امکان تعریف محصول بر اساس زمینه های کاری تعیین شده در قرارداد
 • امکان الصاق حداکثر سه تصویر برای هر محصول
 • امکان تعریف پکیج های متنوع از محصول بر اساس انواع خصوصیات مانند رنگ، طرح، اندازه و … .
 • امکان الصاق کد اختصاصی به هر پکیج از محصول توسط فروشنده.
 • تعیین محدودیت حداکثر سفارش در بازه زمانی مشخص و حداقل سفارش برای هر پکیج
 • امکان تعریف خصوصیات تکمیلی برای محصول، علاوه بر پر نمودن خصوصیاتی که برای زمینه کاری محصول از قبل تعریف شده
 • امکان الصاق  تصاویر به هر پکیج تعریف شده برای محصول
 • اختصاص یک تصویر آپلود شده به چند پکیج از محصول
 • بررسی و تایید یا رد محصولات و تصاویر تعریف شده هر کسب و کار توسط مدیر سیستم
 • قابلیت اطلاع رسانی نتیجه بررسی محصول از طریق ایمیل، پیامک، ….
 • امکان ناموجود کردن کالا در سایت توسط کسب و کار
 • تگ گذاری محصولات
مدیریت کسب و کارها

بازار ساز نیکاپرداز به گونه ای طراحی شده که می توان به صورت نامحدود کسب و کار(فروشگاه) در آن تعریف و مدیریت کرد. هر فروشگاه تعریف شده دارای فضای کاری و پنل اختصاصی خود می باشد و به صورت مستقل می تواند محصولات خود را تعریف نموده و در فضای بازارگاه(marketplace) به فروش برساند. برخی از قابلیت های ماژول مدیریت کسب و کار این بازارساز به شرح زیر است

 • داشبورد اختصاصی کسب و کار حاوی اطلاعات آماری مرتبط با کسب و کار
 • ثبت اطلاعات کامل کسب و کار برای متقاضیان در پنل کاربران
 • قابلیت بررسی و تایید/ رد درخواست های ثبت شده توسط مدیر
 • قابلیت اطلاع رسانی نتیجه بررسی درخواست ثبت شده از طریق ایمیل، پیامک، ….
 • بارگذاری لوگوی اختصاصی کسب و کار
 • تعیین زمان مورد نیاز برای تامین محصولات کسب و کار
 • تعیین جدول روزانه بازه های زمان ارسال کالا به همراه ظرفیت ارسال در هر بازه برای کسب و کار
 • صفحه اختصاصی کسب و کار و نمایش محصولات آن
 • مشاهده نظرات ثبت شده در سایت برای کسب و کار و پاسخگویی به آن
 • مشاهده گزارشات خطای و انتقادات کاربران برای کسب و کار
مدیریت مالی
 • کیف پول
 • امکان شارژ آنلاین کیف پول
 • مشاهده صورتحساب
 • تعریف اطلاعات حساب بانکی (شماره کارت، شبا، شماره حساب)
 • ثبت درخواست دریافت وجه از کیف پول
 • بررس و تایید درخواست های برداشت وجه توسط بخش مدیریت مالی و انجام عملیات
تضمین امنیت

با توجه به اینکه در مارکت پلیس اطلاعات فرشندگان، مشتریان و همچنین اطلاعات مالی وجود دارد یک ماژول مارکت پلیس در درجه اول باید امنیت را سرلوحه کار خود قرار دهد و با استفاده از تکنیک هایی از اطلاعات محافظت نماید. کد نویسی این سیستم ها باید به گونه ای باشد که مشکل و خطایی در آن وجود نداشته باشد.

گزارشات و مانیتورینگ

همواره گزارش ها می تواند تاثیر خوبی بر رشد کسب و کارها داشته باشد. یک سیستم مارکت پلیس باید بتواند با استفاده از گزارش های مختلفی که از میزان فروش، میزان درآمد، تعداد سفارشات، مشتریان و… که به فروشنده می دهد یک دید بلندمدت به او بدهد تا بتواند برای آینده کسب و کار برنامه ریزی نماید. این گزارشات همچنین باعث ایجاد یک اعتماد خوب نسبت به مارکت پلیس می شود.